آیا اضافه کردن آب سرد به چای داغ مضر است؟

۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ۱۲:۴۷:۲۳ ب.ظ

چای نوشیدنی محبوب ایرانی هاست و خرید چای همیشه در سبد خرید خانوار ایرانی جایگاه ویژه خود را دارد. که روز بروز تمایل به خرید چای ایرانی نیز بیشتر می شود.

از خصوصیات چای شمال دیر دم بودن آن است تا بتوان رنگ مخصوص چای ایرانی را از آن بدست آورد. اما امروزه به دلیل سبک زندگی و زندگی ماشینی و ضیق وقت برخی به آن آب سرد اضافه می کنند. شایعاتی وجود دارد که این کار باعث تولید سم در چای و  شکم درد و نفخ و انگل های گوارشی می شود اما واقعیت امر این است که بعد از اضافه کردن آب سرد به دلیل تراکم بالای مولکول های آن به کف ظرف می رود و آب داغ در بالا قرار می گیرد سپس به وسیله جریان همرفت دمای چای پایین می آید و تمام سطح آن از لحاظ دمایی یکسان می گردد. که کل این فرایند در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد. پس از لحاظ علمی هیچ مشکلی ندارد و حتی انگلیسی ها در چایشان تکه های یخ می اندازند و به آن Ice tea  می گویند و آنرا با لیمو ترش می نوشند.

یک توصیه:

اما بهتر است برای بهره مندی از طعم دلچسب چای ایرانی و جلوگیری از رقیق شدن آن ، آب سرد را به آن اضافه نکنید تا طعم واقعی چای را حس کنید . برای خنک کردن چای از لیوان های دهنه گشاد یا نعلبکی استفاده کنید.