گرانترین چای ایرانی کدام است؟

۹ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۴۵:۵۹ ق.ظ

اگر چای ایرانی مصرف می کنید و یا تصمیم به خرید چای ایرانی دارید و یا در میهمانی کافه یا رستوران، چای خوش طعمی خورده باشید فروشگاه آنلاین چای شمال با سابقه چندین ساله در فروش اینترنتی بهترین چای را در اختیار شما قرار می دهد. چای ایرانی سالم، طبیعی و بدون هیچ افزودنی و دارای عطر و طعمی دلنشین و ماندگار مخصوص چای شمال.

شاید کمی با انواع چای ایرانی آشنا باشید و برایتان جالب باشد تفاوت قیمت چای های ایرانی به چه دلیل است؟

چای زرین یا همان سرگل جزو گرانترین چای های ایرانی است دلیل آن هم این است که بیشتر از غنچه های لطیف برگ سبز چای که مخصوص فصل بهار است استحصال می شود. به دلیل حجم تولید کمتر قیمت بالاتری نسبت به بقیه انواع چای دارد و چیزی در حدود 3 درصد از کل تولید چای ایرانی را شامل می شود و دم کرده آن از طعم و رنگ غلیظ تر و گس تری برخوردار است.

http://shomaltea.ir/category/94/جهت خرید کلیک کنید

در مرحله بعد چای ممتاز قرار دارد که نسبت به چای زرین طعم متعادل تری دارد و حدود 15 درصد از تولید چای خشک را به خود اختصاص می دهد.

http://shomaltea.ir/category/85/جهت خرید کلیک کنید

در رتبه بعدی از لحاظ قیمت چای قلم است که 20 درصد از تولید چای خشک در طول سال زراعی را تشکیل می دهد که ظاهر درشت و طعم ملایم و مطبوعی دارد.

http://shomaltea.ir/category/92/جهت خرید کلیک کنید

و در مرحله بعدی چای شکسته قرار دارد که بیشترین حجم تولید چای ایرانی را به خود اختصاص داده. چیزی در حدود  62 درصد، که البته چای های باروتی و خاک چای را نیز شامل می شود و بیشتر جهت صادرات مورد استفاده قرار می گیرد. زمان دم کردن آن نیز به نسب بقیه انوع چای طولانی تر است.

http://shomaltea.ir/category/106/جهت خرید کلیک کنید