تاریخ کهن مصرف چای ایرانی

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۱:۵۶ ب.ظ

تاریخ کهن نوشیدن چای در محافل ایرانی

نوشیدن یک فنجان چای طبیعی و خالص ایرانی همچون دفترچه ای از خاطرات تلخ و شیرین است که خوشی ها و نوستالژی های دوران گذشته را برای انسان تداعی می کند. ردپای تاریخ کهن مصرف چای ایرانی را میتوان در قهوه خانه های قدیمی که صدای دل انگیز و گوش نواز قل قل سماور و به هم خوردن استکان های کوچک کمر باریک که مملوء از چای خوش رنگ و لب سوز شده، پیدا کرد.


تاریخچه مصرف چاي طبیعی در ايران از قرن هفدهم ميلادي گزارش شده كه جهانگردان و خارجي‌ها از چايخانه‌هايي گزارش داده‌اند كه رجال و متمولين در آنجا جمع شده، چاي مي‌نوشيدند. در ضمن در همان قرن هفدهم ميلادي تاجري اصفهاني كه دامنه تجارتش تا هندوستان مي‌رسيده و اجناس اين نواجي را به اروپا مي‌برد و مي‌فروخت، براي اولين بار چاي را به اروپا برد و به‌عنوان نوشيدني مفرح جديدي، كه به لهجه جنوب هند به آن «تِه» مي‌گويند، به اروپاييان چشاند. كار كاشف‌السلطنه سبب شد تا چاي به‌عنوان يك نوشيدني ملي مصرف شود. قبلا نوشيدني‌ها در ايران عبارت بودند از: قهوه و قنداغ و انواع دم كرده‌هاي گياهي، كه هركدام به‌عنواني نوشيده مي‌شدند.


 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ۱۵ دسامبر مصادف با ۲۴ آذرماه به‌ عنوان روز جهانی چای معرفی شده است و در حال حاضر در کشورهای بزرگ تولیدکننده چای از جمله سریلانکا، بنگلادش، نپال، اندونزی، مالزی، ویتنام و… گرامی‌ داشته می‌شود. محققان در پژوهشی تازه متوجه شده اند که چای سیاه از طریق یک مکانیسم ویژه توسط میکروبیوم‌های روده، ممکن است در سلامت و کاهش وزن انسان نیز نقش داشته باشد. این محققان هم‌چنین دریافته‌اند پلی‌فنول‌های چای سبز موثرتر هستند و از آنجا که مواد شیمیایی چای سبز در خون و بافت بدن جذب می‌شوند، در مقایسه با چای سیاه، برای سلامتی مفیدتر است.