جایگاه چای ایرانی در هیئت های عزاداری در ایام محرم

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲:۱۳ ب.ظ

جایگاه چای ایرانی در نذری های هیئت های عزاداری

ماه های محرم و صفر همواره به عنوان روزهای خیرات و روا شدن حاجات شهرت داشته است. خوشبختانه استفاده از چای طبیعی ایرانی در سفره های نذری و هیئت های عزاداری حسینی بسیار پررنگ تر از قبل دیده شده است.

در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مشتاقان آن حضرت با برپایی ایستگاه های صلواتی از عزاداران پذیرایی می کنند.  توزیع چای نذری یکی از سنت های معنوی ایام محرم است و حال و هوای این ایام را دوچندان میکند. بدون نوشیدن چای معروف روضه و هیات نمی توان متوجه شد محرم آمده است! گویی به جزئی جدا نشدنی از هیات و روضه تبدیل گشته است. انگار جنسش، طعمش و همه چیزش با چایی هایی که در طول سال پذیرایی می شویم، متفاوت است. شاید همین تفاوت در حس و حال است، و همین حس خاص است که سقاخانه ها و چایخانه ها را در محرم سیدالشهدا علیه السلام پر رونق و پر مشتری کرده است.

چقدر زیادند مشتاقانی که در ایام محرم و صفر همه همت خود را بر آن می گذارند تا سقاخانه ای و یا چایخانه ای برای اقامه عزای امام برپا کنند، هر سال استکان ها را بیرون می آورند، سماورها را آتش می کنند، اسپندی دود می کنند و بساط عزای حسینی را اینگونه برپا می کنند. شاید برای آنها حکایت سماوری که قلقل می کند و با قطره قطره اش حکایت عشق و اخلاص صاحبانش را می رساند، رساترین صدا برای ابراز ارادت و محبت باشد… شاید سیراب می کنند لب تشنه ای را…

چای محرم مهرافروز به دلیل خالص و طبیعی بودن این قابلیت را دارا می باشد که بر روی آتش طبیعی و یا اجاق گاز و با گرمای بخار کتری به جوش آمده طبخ و آماده گردد و به جهت عاری بودن از اسانس مصنوعی، به رنگ سیاه تبدیل نمی شود و در طول مصرف یکی دوساعته پس از دم کشیدن همان رنگ شرابی مخصوص خود را دارا می باشد.

اگر چایی می خواهید که ویژه دم کشیدن برای ماه محرم باشد و دارای شرایط طبخ به صورت زغالی، آتشی، دیر دم و خوشدم با رنگ عالی و طعمی ناب و تلخ و گس مانند، مخصوص هیئت های عزاداری باشد، ما چای سنتی مهرافروز را به شما پیشنهاد می کنیم که محصولی ایرانی است و یکی از اصیل ترین کالاهای ایرانی در صنعت نوشیدنی نیز به حساب می آید.