افزایش کیفیت چای استان گیلان با استفاده از شیوه آبیاری نوین

۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹:۴۴ ق.ظ

ارتقاء کیفی چای گیلان با اجرای طرح های نوین

اجرای طرح‌های نوین و آبیاری مناسب باغات چای، در بالا رفتن کیفیت محصول نقش مهمی دارد. به گزارش ایسنا، علی درجانی امروز در دیدار از باغات و کارخانجات چایی آستانه اشرفیه با بیان اینکه اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای موجب می‌شود تا چایکاران محصول چای باکیفیت تری را نیز به دست آورند، افزود: پرداخت تسهیلات مناسب به چایکاران به منظور اجرای طرح‌های نوین آبیاری مناسب باغات چای در اولویت و برنامه‌های جهاد کشاورزی استان گیلان قرار دارد.

رئیس سازمان چای کشور افزایش سطوح باغاتی که در آن‌ها از شیوه آبیاری نوین استفاده می‌شود را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ۸۶۴ هکتار از باغات چای کشور هم‌اکنون به روش نوین آبیاری می‌شوند.
حبیب جهانساز جلوگیری از هدر رفت منابع آب در کنار بهبود وضعیت آبیاری باغات چای و افزایش بهره‌وری را از مزایای روش آبیاری نوین دانست.
رئیس سازمان چای کشور افزایش ضریب مکانیزاسیون را از دیگر برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و بیان داشت: بهره‌گیری از فناوری‌های نوین از جمله انواع ماشین‌آلات هرس و برگ چین و زمینه‌سازی برای تحقق آن موضوعی است که به عنوان یکی از اولویت‌های این سازمان پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور از تولید بیش از ۲۳ هزار تن چای خشک در سطح کارخانجات فرآوری و چایسازی گیلان و مازندران خبر داد و عنوان کرد: در صورت مناسب بودن شرایط جوی تا ۳۰ مهر و احتمال برداشت ۱۵ هزار تن برگ سبز چای دیگر توسط کشاورزان چایکار، میزان تولید چای خشک نیز افزایش پیدا می‌کند.