از فواید چای ارگانیک در طب سنتی ایرانی

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶:۲۸ ق.ظ

طبیعت چای سیاه گرم و خشک

چای طبیعی نیز مانند هر خوراکی دیگری فواید و خواص خود را دارد. اما از آنجا که طبیعت آن، در درجه دوم گرم و خشک است، مدام‌نوشیدن آن زیان‌آور نیست؛ پس افرادی که از نوشیدن چای ارگانیک، دچار مشکل می‌شوند، دارای سوء مزاج، ضعف مزاج و یا غیره هستند.

چای ارگانیک موجب تعدیل مزاج و تقویت اندام‌های بدن می‌شود،  حرارت غریزی و به‌تبع آن، ارواح و قوای بدن را تقویت می‌کند؛ و موجب تقویت معده می‌شود، همچنین چای سیاه به‌علت حرارتی که دارد می‌تواند موجب افزایش قوای جنسی در افراد با مزاج سرد و تَر شود.

فواید چای ارگانیک در طب سنتی ایرانی

چای ارگانیک کمک به هضم و دفع سموم بدن

برخلاف عملکرد آب، نوشیدن یک فنجان چای طبیعی پس از غذاهای سنگین، به برطرف‌کردن آثار زیان‌بار غذاهای چرب کمک می‌کند و موجب احساس راحتی در معده می‌شود. همچنین چای به‌خاطر حرارت مزاجی خود، اخلاط لزج را از مسیرهایی که در آن تجمع یافته‌اند، پاک می‌کند و انسدادهای مجاری بدن را باز می‌نماید و همچنین تشنگی کاذب را کاملا برطرف می‌کند. نوشیدن چای ارگانیک، موجب افزایش ترشح عرق و ادرار است؛ پس به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

از دیگر خواص چای مرغوب می‌توان به تسکین برخی سردردها، تصفیه خون و بهبود رنگ چهره، پاکسازی معده و مغز، کاهش بوی بد دهان، کاهش اندوه و افزایش نشاط، رفع برخی از مشکلات ادراری، و کمک به بهبود خواب اشاره کرد.