بهبود درآمد چایکاران نشانه استقبال مردم از خرید چای داخلی و ایرانی

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰:۰۱ ق.ظ

حمایت مردم از خرید چای ارگانیک و طبیعی ایرانی

دکتر روزبهان رییس سازمان چای کشور گفت: اگر درآمد چای کاران ما بهتر شده، این نشانه اقبال مردم است و روند استفاده از چای داخلی هرچه بالاتر برود رونق بیشتری در آینده خواهیم داشت.
وی در خصوص برئاشت محصول چای در سال جاری اظهار کرد: با گرم تر شدن هوا برداشت برگ سبز چای در مناطق چای کاری در حال آغاز است اما هنوز به مرحله برداشت کامل نرسیده است ولی در برخی مناطق استان گیلان شاهد برداشت آن بوده ایم.
اگر شرایط آب و هوا با ما یاری کند می توانیم تا یک هفته آینده این محصول را به صورت عمومی داشته باشیم و تولید را آغاز کنیم. ما سال خوبی را پشت سر گذاشتیم و فروش بسیار خوبی داشتیم. در سال ۹۶ محصول چای ایرانی به صورت کامل به فروش رسید و کارخانجات چایی برای عرضه نداشتند.

استقبال مردم از خرید چای مرغوب ایرانی


دکترروزبهان با اشاره به فروش خوب چای مرغوب ایرانی در سال زراعی ۹۶ تصریح کرد: اگر درآمد چای کاران ما بهتر شده، این نشانه استقبال عموم مردم است. روند استفاده از چای ارگانیک داخلی هرچه بالا تر برود رونق بیشتری خواهیم داشت. به جای اینکه چای تولیدی در اسفند تمام شود می تواند این پروسه فروش در آذر اتفاق بیفتد و چای کاران بتوانند سه ماه زود تر پول خود را دریافت کنند. این اتفاق به منزله رونق اقتصادی جامعه است و باغاتی که رها شده اند به چرخه تولید باز خواهند گشت.