چای ایرانی جزو معتدل ترین چای های موجود در دنیا

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۹:۵۸ ب.ظ

فواید دارویی چای ارگانیک

چای دارای فواید دارویی بسیاری است و در گذشته های دور بیشتر مصرف دارویی داشته و از دم کرده آن بطور سنتی برای کنترل عفونت های روده ای و تحریک های گوارشی استفاده می شده است.

عناصر مفید موجود در چای

امروزه ثابت گردیده که مواد معدنی موجود در چای ارگانیک و طبیعی به حدود 5 درصد می رسد و حاوی عناصری چون پتاسیم، منیزیم و روی می باشد.

ویتامین های موجود در چایی عمدتا از گروه B بوده و طبق بررسی بعمل آمده هر 6 فنجان چای حدود 10 درصد ویتامین مورد نیاز بدن را تامین می نماید.

چای ایرانی جزو معتدل ترین چای های دنیا

اثرات نوشیدن چای ایرانی

بیشترین اثرات چای ارگانیک مربوط به 2 ترکیب (( تیئن )) و (( پلی فنل )) هاست که به تناسب در چای ایرانی وجود دارد و به همین دلیل چای ایرانی جزو معتدل ترین چای های موجود در دنیاست بطوریکه (( تیئن )) آن با تاثیر مثبت بر سیستم اعصاب مرکزی، عضلات قلب و فیلتراسیون کلیوی موجب رفع خستگی، احساس طراوت و جلوگیری از حملات آنژین صدری می شود و پل فنل های موجود در چای نیز باکتریسید بوده و همانطوریکه گفته شد در کاهش التهابات گاستروانتستینال ناشی از (( شیگلوز و سالمونلوز )) تاثیرات مفیدی داراد و البته همه فوائد فوق را در چای های وارداتی که حاوی انواع افزودنی های شیمیایی و اسانس های مصنوعی اند نمی توان یافت، بلکه خود موجب تحریک مخاطی و عوارض جانبی بر روی دستگاه گوارش اند.