سخنی با مدیران تدارکات، به بهانه سبد کالا و هدایای نوروزی بهار 97

۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵:۴۰ ب.ظ

سخنی با مدیران تدارکات سازمانها و ارگانهای مختلف دولتی و شرکتهای خصوصی، به بهانه سبد خرید کالا و هدایای نوروزی ویژه بهار 97

با دروود
انتظار می رود مدیران محترم تدارکات شرکتها و سازمانهای مختلف دولتی و خصوصی در تهیه سبد کالا و هدایای نوروزی کارمندان و همکاران شان، انتخاب هوشمندانه و مناسبی با توجه به شرایط فعلی حاکم بر محصولات تولید داخل و مصیبتی که بر صنعت کشاورزی و کشاورزان ما می گذرد، داشته باشند و سبد کالایی انتخاب کنند که محصولاتش، تولید کارخانجات داخل کشور باشد. شاید وظایف فراموش شده مسئولان این امر، که نادانسته یا ناخواسته، چنین سیستم ناکارآمدی در این حوزه شکل داده اند را کمی شما بتوانید جبران نمایید.

همانطور که می دانید در شمال ایران، چای و یا حتی پرتغال که کشت می شود، محصولات دیمی هستند و غالبا در کوهپایه ها تولید می شوند و هیچ نیازی به غیر از آب باران ندارند و جای بسی تاسف است که عده ای زیاده خواه در واردات و سیری ناپذیر در کسب مال دنیا و بی احساس در رنج و درد مردم، حتی به این محصولات دیمی وطنی نیز رحم نمی کنند و گاه با واردات بی حساب و گاه با عدم پرداخت بهاء چای خریداری شده چایکاران که شاید باورتان نشود سالانه 200 میلیارد تومان است! چنین مصائبی را بر کشاورزان سخت کوش وطن تحمیل می کنند و چون روستائیان زبان شکایت ندارند و دست اندرکاران یا تخصص ندارند و یا خود ذی نفع اند در این چپاول و هرج و مرج، در یک دور باطلی سالهاست می گردیم.

چندی پیش بود که وزیر کشاورزی آقای حجتی نسبت به تظلم خواهی و دادخواهی یک کشاورز گفته بود که به این آقا کمی سبوس بدهید تا آرام گردد! و حتی در گفتگوی خبری شبکه دو سیما شنیدیم که مسئولی از اتحادیه باغداران استان مازندران می گفت که تا اردیبهشت 97 می توانند پرتغال مورد نیاز بازار کشور را تامین کنند و در مقابل مسئولی از ستاد تنظیم بازار می گفت ما برای اینکه بتوانیم قیمت ها را کنترل کنیم مجبوریم اسفندماه 500 هزار تن پرتغال وارد کنیم!  ما امیدی به این سیستم ناکارآمد در حوزه کشاورزی و این مسئولان که سودشان در واردات است نداریم و از شما مدیران عزیز تدارکات در ارگانهای مختلف می خواهیم که لااقل شما در انتخاب سبد کالای مربوطه خود، حساسیت های لازم را داشته باشید.

 دریغا که بی ما بسی روزگار
بروید گل و بشکفد نوبهار

بسی تیر و دی ماه و اردیبهشت
برآید که ما خفته باشیم و خشت
(سعدی بزرگ، که دروود خداوند بر او باد...)

 

پکیج های ویژه چای با تخفیف مناسب سبد کالا و هدایا نوروزی بهار و نوروز 97