چگونه با چایی ایرانی، چای خوش عطر و خوش رنگ و خوش طعم درست کنیم؟

۵ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷:۰۰ ب.ظ

چای ایران، خوشمزه ترین، خوشرنگ ترین و خوشدم ترین چایی جهان

اگر مقدار چایی ایرانی که در قوری ریخته می شود، کافی باشد و مقدار آب قوری نیز حدود دو سوم حجم قوری را پر کند و جنس قوری چینی باشد و 10 تا 15 دقیقه ای هم روی بخار سماور قرار داشته باشد، چایی می شود که خوشرنگ ترین و خوش طعم ترین و خوش عطر ترین چای دنیا را رقم می زند.

گاها مشاهده می شود که به جهت دم کشیدن ناصحیح و طبخ نادرست چای ایرانی، عده ای می گویند که چایی شمال رنگ ندارد و عطر نمی دهد درحالی که اگر چای شمال ایران خالص باشد و بدون اسانس و طبیعی باشد پس از دم کشیدن صحیح چنان دارای عطر و طعم طبیعی و دلچسب می شود که حتی تماشای چایی ریخته شده در استکان نیز رفع خستگی می کند و به آدمی نشاط و شادی می بخشد.

در بعضی مواقع یگر نیز مشاهده شده است که طرف، یک قاشق چایی طبیعی و خالص ایرانی را در قوری ریخته و انتظار دارد چای قوری پس از دم کشیدن عطر و رنگ زیادی نیز داشته باشد و این انتظاری که به اشتباه در اذهان مردم جا افتاده است. کاملا غیرطبیعی و غیرمنطقی است. مردم ایران انتظار واقعی از چای ایرانی داشته باشند. چای خوب و باکیفیت رنگ و طعم طبیعی دارد و از عطر و اسانس در آن استفاده نمی شود. نمی‌توان از یک قاشق چای خشک طبیعی و سالم انتظار رنگ دادن به شش لیوان چای را داشت، چرا که یک قاشق چای خشک باید یک لیوان چای دهد.

عده ای دیگر نیز گول ظاهر برخی بسته های چایی را می خورند (که اگر نخواهیم از دایره انصاف خارج شویم)  که بسیار فریبا و دلربا هستند و انواع شعارهای مشتری پسند بر روی خود دارند و به عنوان صد درصد چای خالص و اصیل ایرانی معرفی می شوند که به هیچ وجه دارای رنگ و ظاهر طبیعی نیستند (کاملا سیاه) و دارای انواع افزودنی های رنگ و طعم و عطر هستند. این دسته از عزیزان نیز به درستی همیشه گلایه مند چایی داخلی هستند که چرا طعم گل می دهد و شبیه مزه بکمپلکس هست و پس از مطرف آن دچار ناراحتی هایی در هضم و سیستم گوارشی بدن می شوند و معده شان ناآرام می شود و..... این دسته از هموطنان نیز حق دارند به سمت انواع چایی های اسانس دار غیر طبیعی دیگر کشیده شوند و لذت نوشیدن استکانی چای را از مزارع پربرکت شمال کشور را که بسیار گوارا و پرفایده نیز هست را کمتر تجربه کنند.

ما در اینجا قصد داریم چای خالص و اصیل و سنتی ایرانی را، که در میان چای شناسان کشور به چای دیردم نیز شهرت دارد، به صورت کاملا طبیعی و خالص، به ساده ترین شکل ممکن و در سریعترین زمانی که مقدور است در دسترس همه هموطنان عزیز و مشتاقان چایی ارگانیک و طبیعی ایران قرار دهیم.

برای آشنایی بیشتر مخاطبان چای ایرانی با انواع چای سنتی شمال کشور، با خرید هر مقدار چایی از فروشگاه انلاین چای شمال، بسته های 50 گرمی سایر چایی ها نیز به صورت رایگان و به عنوان هدیه ما و تمام چایکاران شمالی، همراه محصول خریداری شده تقدیم شما می گردد. باشد که ماحصل تلاش های ما کمکی باشد هرچند کوچک، جهت معرفی بیشتر چای شمال و رفع شبهاتی که در مورد چایی اصیل ایرانی وجود دارد چرا که این عدم آگاهی لازم نسبت به چای سنتی ایرانی باعث گردیده است که دل و دست و خاطر نازنین  60 هزار خانوار کشاورز چایکار پرتلاش و زحمتکش ساکن در استان های شمالی کشور، رنجورتر و خسته تر از همیشه باشد. بیایید یاریگر دستان پرمهرشان باشیم. آنان بستر و ابزار مناسب برای معرفی دست رنج خویش را ندارند. ما و شما می توانیم سفیر معرفی چای اصیل و سنتی شمال کشور، این میراث ارزشمند نیاکان مان باشیم با معرفی خواص و فواید بیشمار چای خالص تولید داخل.