عوارض و خطرات استفاده زیاد از چای کیسه ای

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۲:۰۹ ب.ظ

چرا کیسه‌های چایی کیسه‌ای بیماری‌زا هستند؟

محمدحسین عزیزی متخصص صنایع غذایی، در این باره معتقد است: خطرســـــاز بودن کیسه‌هایی که در تولید چای کیسه‌ای استفاده می‌شود به کیفیت کاغذ به کار رفته در تولید بستگی دارد. اگر کاغذ از نوع نامرغوب باشد، ممکن است به ترکیبات کلره از جمله اپی‌کلروهیدرین آلوده باشد. از آنجا که کاغذ را برای استفاده در چای کیسه‌ای،باکلر بی‌رنگ می‌کنند این قضیه چندان دور از ذهن نیست که به اپی کلروهیدرین آغشته شود.

به‌علاوه مسئله دیگری هم مطرح است که گفته می‌شود در محصولاتی که ازپلاستیک درست می‌شوند و بعد از آن هم در کاغذ چای‌های کیسه‌ای، ممکن است ماده شیمیایی فتالات وجود داشته باشد. در کنار روند فرآوری و اضافه کردن برخی مواد به چای‌های کیسه‌ای، احتمالا یکی دیگر از دلایل آلودگی این چای‌ها همان استفاده از کاغذ باشد. در حقیقت استفاده از کاغذ این چای‌ها برای بسته‌بندی به شکل کیسه‌ای شاید بتواند سبب آلودگی آن به فتالات شود.

Related image

دهقانی‌فرد، کارشناس بهداشت محیط توصیه می‌کند: ما معمولا به مردم توصیه می‌کنیم که به‌دلیل اضافه شدن مواد معطر، از چای عطری استفاده نکنند. بهتر است چای معمولی بنوشند و برای طعم و عطر آن از ترکیبات طبیعی مثل هل، دارچین و… در منزل استفاده کنند. به‌علاوه حتی‌المقدور از چای کیسه‌ای استفاده نکنند و از سیستم دم کردن استفاده کرده تا به جای رنگ‌های مصنوعی برخی محصولات، رنگ طبیعی خود چای را داشته باشند.

 

برای اطلاع از جدیدترین خبرهای چایی ایران و آخرین قیمت چای شمال کشور و خبرهای حوزه صنعت چای و اخبار کارخانه های چایسازی و مشاهده لیست نمایندگی های چای ایرانی می توانید به کانال تلگرام چای شمال به آدرس shomaltea@ مراجعه نمایید.