قتل دو تن از محیط بانان شکارگاه تنگه گچ سیاتک گنو در جنوب کشور به دست شکارچیان

۳ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱:۴۱ ب.ظ

قاتلان طبیعت و وجدان و اخلاق و حیات وحش
این بار نیز دو تن از کارمندان محیط زیست جنوب کشور را در منطقه حفاظت شده گنو با تفنگ هدف قرار دادند!

مقتولان محیط زیست هرمزگان | محیط بانان کشته شده هرمزگان | محمد دهقانی | پرویز هرمزی | منطقه سیاتک گنو | شکار گاه تنگه گچ هرمزگان

روان شاد محمد دهقانی و روان شاد پرویز هرمزی دو عزیز گمنامی! هستند که به گفته مسئولان محلی تا امروز غروب (چنج شنبه 3 تیر ماه 95) نیز هنوز جسد پاک غریب شان، به جهت سخت بودن مسیر هنوز به آبادی انتقال پیدا نکرده است!
این درد دوم هم کم از آن درد اول ندارد!
یک ایران باید بنالد!
یک کشور باید غمین باشد!
چه شده است ما را؟!
یعنی این دو عزیزی که جان شان را دادند بی منت و در اوج گمنامی، برای طبیعت و محیط زیستی که من و شما از زیبایی هایش بهره ببریم، ارزش ارسال یک بالگرد برای پیدا کردن و انتقال جسدشان را نیز ندارند؟ که در خبر 20:30 امشب اعلان شود به جهت سخت مسیر بودن! هنوز جسدشان در دل طبیعت رها شده است!!
چقدر ما بی وجدان شده ایم!
چقدر ما بی اخلاق شده ایم!
چقدر ما بی احساس شده ایم!!

سرکار خانم ابتکار عزیز،
عقل حکم می کند و اخلاق و وجدان ایجاب می کند، که امروز شما بر سر جسد این عزیزان در شگارگاه تنگه گچ حضور داشتید؟! حتی شده برای نمایش، حتی شده در حد یک پز سیاسی، حتی شده برای یک همدردی ساده با خانواده این قربانیان.
آیا شما می دانید و درک کردید که از صبح تا همین لحظه، فرزندان و همسران و پدران و مادران این دو عزیز چه کشیدند؟!
کافیست یک لحظه خود را جای یکی از همسران این دو عزیز قرار دهید! شما مسئولید خانم ابتکار، شما حقوق میگیرید برای سروسامان دادن به این بی اخلاقی ها، نیک بدانید که مردم ایران همه این ها را می بینند و خداوند بزرگ نیز حسابرس قهاری است. تا دیر نشده بروید در آن منطقه و با هماهنگی های مقامات قضایی آنجا، حکم این قاتلان بی رحم را بگیرید و تا مجازات شان نکردید برنگردید، برای یک بار هم که شده اینکار را برای خاطر طبیعت و انسان و وجدان و اخلاق انجام دهید تا سایر بی رحمان قاتل بدانند و ببیندد و عبرت بگیرد. برای خاطر 118 عزیز که در طول 40 سال اخیر در این مسیر قربانی شده اند کاری بکنید. ما شما را فرد شجاعی می دانیم و خوب می دانیم که پرسنل مجموعه تحت مدیریت شما، سالم ترین و صادق ترین انسان های وطن هستند که با وجود امکانات و حقوق و مزایای کم نسبت به سایر ارگان ها، فقط از سر دلسوزی و مهرورزی نسبت به طبیعت و حیوانات و مواهب طبیعی به خدمت گذاری مشغول اند و همه این ها فقط و فقط از دست انسان های عاشق و مخلص بر می آید. لااقل برای احترام به این همه عشق و جان گذشتگی و ایثار کاری بکنید. ما منکر تلاش های شما در این زمینه ها نیستیم ولی با توجه به فضای بوجود آمده فعلی و جسارت های یک عده یاغی بی احساس، نیاز است که در این ایام به مدت چند ساعت از ظرفیت های رسانه ملی بهره ببرید و این شکارچیان بی احساس بی وجدان را رسوا کنید تا مایه عبرت دیگران شود که در آینده هرگز شاهد چنین اتفاقات زشت و غیرقابل تحملی نباشیم. سرکار خانم ابتکار از پشت گرد و غبارها! بیرون بیایید. ما از شما انتظار داریم.


قاتلان بی وجدان نیز احتمالا یکی دوسالی در زندان می مانند و به جهت قدرت مالی و ارتباطی که در منطقه خودشان دارند با فشار به خانواده مظلوم این عزیزان، رضایت می گیرند و از زندان آزاد می شوند و مثل همیشه، نه خانی آمده و نه خانی رفته است!
مسائل این چنینی برای همه خطرناک است. نه فقط برای طبیعت، بلکه برای بشریت خطرناک است، برای اخلاقی که فراموش شده خطرناک است، برای احساسی که گم شده خطرناک است. قطعا شخص بی وجدانی که برای حیوان نادری که در کل کره خاکی فقط چند تای آن ها وجود دارد رحم نمی کند و و برای ازبین بردنش آتش می کشد، چگونه به انسانی که 8 میلیاردی شبیه به هم دارد، رحم می کند؟
مگر چقدر قوانین ما در این امر بی خود و بی جهت است که افرادی بی رحم و بی دل، چنین وقیحانه و متاسفانه شجاعانه! بر روی محیط بانان و جنگل بانان نازنین و صادق و دلسوز وطن چه در سازمان محیط زیست و چه در سازمان جنگل ها و مراتع تفنگ می کشند و می درند و راست راست راه می روند!


قطعا امشب شکارگاه تنگه گچ، پایتخت ماست
قطعا امشب تا صبح به فکر منطقه سیاتک و غریبی این دو عزیز خواهیم بود
قطعا منطقه گنو جنوب برای همیشه در ذهن ماست
و قطعا هرمزگان عزیز را برای داشتن چنین وطن پرستان غریبی، بیش از پیش دوست خواهیم داشت.

 

با دعای آرامش برای روح این دو عزیز گمنام و غریب

مجموعه چای درویش این مصیبت دردناک را به خانواده های بزرگ این دو عزیز تسلیت می گوید.

روحشان شاد و یادشان برای همیشه در اذهان ها